Humanitární jednotka

Humanitární jednotka OS ČČK ČK v aktuální podobě funguje od roku 2011, kdy byla ustanovena. K letošnímu roku 2018 se skládá ze sedmi aktivních členů, čímž formálně stále spadá do nejmenších humanitárních jednotek třetí kategorie. Naši nízkou kvantitu doháníme kvalitou 🙂 Jsme mladý dynamický kolektiv, který se setkává i vně ČČK. Naši členové jsou soustavně školeni a připravováni tak, aby v případě jejich nasazení do ostré akce, mohli být k užitku všem účastníkům mimořádné události.

Mimořádnými událostmi se v našich zeměpisných šířkách rozumí především povodně, blackouty, požáry a další situace, při kterých je třeba zajistit základní životní potřeby postiženým.

Primárně nyní fungujeme jako „pomocná síla“ pro humanitární jednotku OS ČČK ČB. Naším dlouhodobým cílem je dosáhnout vyšší samostatnosti. Jakmile se nám povede dostatečně rozšířit členskou základnu, budeme usilovat o uzavření smluv o spolupráci s lokálním hasičským sborem a městem. Apelujeme tímto na všechny, kdo by se chtěli zapojit.

Bude-li nás víc, nebudeme se bát vlka nic.

Veškeré aktivity, které v rámci humanitárních jednotek vyvíjíme, jsou na dobrovolné bázi. Skýtají však příležitost naučit se věci, které mohou být k užitku i v běžném každodenním životě.

V případě zájmu o členství v naší humanitární jednotce vám rádi poskytneme další informace na emailu petr.smetana(uzenáč)cckck.cz.

Kalendář akcí HJ